TRAPMINE

Bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı Anti-Malware ve Anti-Exploit özelliklerini imza tabanı olmadan sunan, yeni nesil uç nokta güvenliği yazılımıdır. TRAPMINE, geleneksel güvenlik çözümlerinin engelleyemediği yeni nesil tehditlere karşı bütünleşik ve kesin koruma sağlar.

 

Demo Talep
Ürün Hakkında Bilgiler

TRAPMINE, geleneksel güvenlik çözümlerinden farklı olarak imza-tabanlı veya IOC-tabanlı çalışmaz, zararlı yazılımlar, dosyasız zararlı yazılımlar (File-less Malware), fidye yazılımları (Ransomware) ve Process Injection gibi farklı türde zararlı yazılımları engellemek için uç noktalar üzerinde Dynamic Instrumentation, Behavioural Analysis ve Machine Learning tabanlı koruma sağlar.

 

Bu engelleme teknikleri , zararlı yazılımın çalıştırılması anında gerçekleştirilir ve Zero-Day saldırıları ve zararlı yazılım tarafından gerçekleştirilen etkinliği tespit etmek için kullanılır. TRAPMINE, antivirüs çözümlerinden farklı olarak zararlı yazılımları çalışma anında belirler ve engeller, bu sayede klasik güvenlik çözümlerinin aksine, kullanıcı üzerinde meydana gelen performans ve yüksek kaynak tüketimi gibi sorunları ortadan kaldırır.

 

TRAPMINE, Attack Story Line özelliği ile birlikte kurumunuzu tehdit altına alan zararlı yazılım veya diğer tehditlerin kaynağı hakkında grafiksel ve istatiksel bilgiler verir. Böylece TRAPMINE, ağınızı hedef alan tehditlerin kaynağını analiz etmenize (Root Cause Analysis) ve gerek duymanız halinde tespit edilen ve tehditlere neden olan kaynaklara müdahale etmenize yardımcı olur.

 

TRAPMINE + ThreatHunter ile birlikte kurum içerisindeki uç noktaların görünürlüğü ve olaya müdahale (Incident Response) süreçlerini, hızlı ve kolayca gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir.

 

TRAPMINE + ThreatHunter, olaya müdahale süreçlerinin gerçekleştirilebilmesi yanı sıra kurumlara detaylı Forensic verileri toplayabilmelerine olanak sağlar.

Benzer Ürünler