Roksit DNS Koruması

Kötü niyetli siber saldırı girişimleri hedef cihaza zarar vermek amacıyla bulaşan veya bulaştırılan yazılımları kontrol etmek için mağdurları sunucuya yönledirir. Roksit DNS Koruması; gözden kaçan bu ve bunun gibi saldırılarda diğer tüm protokollerde de olduğu gibi zararlı girişimlerde ilk adım olarak kullanılmakta olan DNS protokolünü korur. Bulut tabanlı DNS güvenliği sağlar. 
 

Demo Talep
Ürün Hakkında Bilgiler

Çözümlerimiz

360 Derece DNS Güvenliği

Sıradan DNS güvenlik duvarlarının aksine Roksit olarak 360 derece DNS güvenliği sağlıyoruz. Sadece belirli domainleri değil belirli kategorilerdeki domainleri engelleyebilir veya izin verebilirsiniz.

 

 

 

 

Botnet C&C Koruması

Roksit ağınızdaki DNS trafiğini sürekli olarak inceler ve analiz eder. Herhangi bir anomali ile karşılaştığında durumu size bildirir. Sisteminizde bulunan ve botnet ağına dahil olmuş, zombi rolünde veya yönetici rolünde olan bilgisayarınızı tespit eder ve sizi bilgilendirir.

 

 

Zararlı Yazılım Bulaşmış Cihaz ve Dosya Tespiti

Roksit ağınızda bulunan ve zararlı yazılım bulaşmış cihazları, kullanıcıları, servisleri ve dosyaları tespit edebilmektedir. Üstelik bu detayda bilgileri elde ederken ajan kurulumuna ihtiyaç duymazsınız.

 

 

Ransomware Koruma

Roksit networkünüzü ve varlıklarınızı fidye yazılımlarına karşı korur. Tüm fidye saldırısı gerçekleştirilen domainler size saldırmadan önce analiz edilmiş ve kategorilenmiştir. Ayrıca Roksit pozitif security model yöntemini uygulayarak 24 saatten daha erken oluşturulmuş tüm saldırı domainlerinden de korunabilirsiniz.

 

 

Bulut Tabanlı Güvenlik Çözümü

Roksit müşterilerine bulut tabanlı bir güvenlik çözümü sunarak, müşterilerini masraftan ve kaynak planlamasından kurtarır. Ayrıca Roksit bulut tabanlı çözümünün sistem entegrasyonu da çok kolaydır.

 

 

Reklamsız İçerik

Reklamlar hem arama sonuçlarında, hem ziyaret edilen sitelerde rahatsız edici bir hal alabilmektedir. Ayrıca reklamlar üzerinden de siber saldırıların gerçekleştiği vakalar kaydedilmiştir. Roksit müşterilerine reklamsız bir web gezintisi keyfi sunabilmektedir.

Secure DNS

Uygulama Seviyesinde Bağımsız ve Etkin Koruma

Saldırganlar amaçlarına ulaşabilmek adına her geçen gün kendilerini geliştirmektedir. Artık saldırıların sistemlere ve işletmelere yönelik hedef odaklı gerçekleştirildiği kaydedilmektedir. Saldırganları başarısız kılmak adına onların kurumlardan ve varlıklardan uzak tutulması her zaman kurumların güvenlik anlamında ana amaçları olmuştur. Fakat mevcut savunma tekniklerimiz ve cihazlarımızın saldırganlardan ziyade, saldırı yöntemleri ile mücadele ettikleri ortadadır.

 

Roksit Secure DNS farklı bir yaklaşımla saldırganları sistemlerinizden uzak tutmayı hedeflemektedir. Secure DNS saldırıların kaynakları ve saldırganların kaleleri durumunda olan domain adreslerini sizin için kategorilendirir ve farklı güvenlik profilleri oluşturur. Secure DNS ile sistemlerinizi saldırıları, ilk aşama olan varlıklarınıza erişim aşamasında engelleyebilirsiniz. Secure DNS her zaman saldırganlarla sistemleriniz arasında bir kalkan görevi görür.

 

 

Roksit Secure DNS farklı bir yaklaşımla saldırganları sistemlerinizden uzak tutmayı hedeflemektedir. Secure DNS saldırıların kaynakları ve saldırganların kaleleri durumunda olan domain adreslerini sizin için kategorilendirir ve farklı güvenlik profilleri oluşturur. Secure DNS ile sistemlerinizi saldırıları, ilk aşama olan varlıklarınıza erişim aşamasında engelleyebilirsiniz. Secure DNS her zaman saldırganlarla sistemleriniz arasında bir kalkan görevi görür.

DNS & Threat Visibility

Tüm Protokollerin

Ortak Görünürlüğü için DNS

Siber saldırılar artık daha farklı uygulama ve protokoller üzerinden gerçekleştirilmektedir. DNS protokolü neredeyse tüm saldırıların kullandığı fakat yeteri kadar üzerinde durulmayan protokoldür. Etkin bir DNS kontrolü ile bir kurumun deyim yerindeyse renkli bir MR raporu çıkarılabilir. En sık karşılaşılan siber saldırı yöntemleri, en çok saldırı alınan ülkeler veya bölgeler, en sık kullanılan uygulamalar gibi değerler örnek olarak verilebilir.

 

Kullanıcı ve sunucu bazında yapılabilecek bir analiz ise çok daha etkili bir yaklaşım ortaya çıkarabilir, en çok siber saldırıya maruz kalan departman veya çalışan, en çok oltalama saldırısının gerçekleştirildiği birim gibi değerler hangi konuda nasıl bir yatırım yapılması gerektiği noktasında yol gösterici olabilir.

 

DNS & Threat Visibility kullanıcı ve bilgisayar bazında sunabileceği raporlar ve uyarılarla müşterilerinin güvenliğini bir üst sekmeye çıkarmayı hedeflemektedir.

 

Threat Hunter

Her ne kadar güvenlik önlemleri alınsa bu alanda yatırımlar yapılsa da saldırganlar yine de bir yolunu bulup sistemlere erişebilir veya daha kötüsü onları ele geçirebilirler. Böyle bir senaryoda zafiyetin bir an önce tespit edilmesi ve saldırıya uğramış varlıkların karantinaya alınması çok önemlidir. Binlerce varlığı olan bir sistemde saldırı altında olanı tespit etmek kolay bir iş değildir.

 

Roksit Threat Hunter sizlere sunduğu özellikler ile saldırı altında olan varlıklarınızı hemen  tespit edebilir ve hakkında işlem gerçekleştirebilirsiniz. Threat Hunter ürünü kullanıcı bazında ajanlara ihtiyaç duymaz bu sayede yüzlerce yazılım ajanını yönetmek zorunda kalmazsınız. Threat Hunter, WMI protokolünü kullanarak zararlı internet trafiği yayan cihazı anında tespit edebilir.