KESB_Marketing_Box_Select_Boxshot_Shadow_Partner_0218_EN_GLB
Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, dosya sunucuları ve mobil cihazlar dahil olmak üzere tüm uç noktalarınız için birinci sınıf güvenlik.

Windows, Linux ve Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarları koruma*

Çok katmanlı güvenlik sağlama
En yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma motorumuz, imza tabanlı güvenlik, sezgisel ve davranışsal analiz ve bulut destekli teknolojileri birlikte kullanarak işletmenizi bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı korur. Her türlü Mac, Linux ve Windows masaüstü ve dizüstü bilgisayar kombinasyonunu savunabilir.

Güvenliği daha verimli şekilde güncelleme
Siber suçluların piyasaya sürekli olarak yeni ve daha karmaşık kötü amaçlı yazılımlar sürmesi, Kaspersky’yi diğer güvenlik tedarikçilerine göre daha sık aralıklarla veritabanı güncellemeleri sunmak durumunda bırakmıştır. Ayrıca Kaspersky, kullandığı çeşitli gelişmiş güvenlik teknolojileri sayesinde son derece hızlı algılama oranları elde eder. Bu platformun aynı zamanda güncellemelerin boyutunu küçültmesi, iletişim bant genişliğinizin büyük bölümünün diğer görevler için kullanılabilmesini sağlar.

Bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı koruma
Dünyada yeni bir kötü amaçlı yazılım ürünü ortaya çıktığında yüksek riskli bir dönem yaşanır. Bu tehditlere karşı sıfır saat koruma sağlamak için Kaspersky Lab teknolojileri ve tehdit zekası sürekli olarak geliştirilerek işletmenizin en gelişmiş ve yeni tehditlere karşı bile korunmasını sağlar.

Şüpheli davranışı algılama 
Kurumsal ağınızda bir uygulama açıldığında Sistem İzleyici modülümüz uygulamanın davranışını izler. Şüpheli davranış algılandığında Sistem İzleyici uygulamayı otomatik olarak engeller. Bunun yanı sıra işletim sistemi, kayıt defteri ve diğer öğelerin dinamik günlüğünü tutan Sistem İzleyici, kötü amaçlı yazılımın engellenmeden önce uyguladığı kötü amaçlı eylemleri otomatik olarak etkisiz hale getirir.

Girişimlere karşı koruma 
Yenilikçi Otomatik Kullanma Engelleme (AEP) teknolojimiz, kötü amaçlı yazılımların işletim sistemleri veya ağınızda çalışan uygulamalardaki güvenlik açıklarından faydalanmasını önlemeye yardımcı olur. Otomatik Kullanma Engelleme, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra güvenlik takibi ve koruma katmanı sunmak amacıyla Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office ve Java gibi en sık hedef alınan uygulamaları özel olarak izler.

Uygulama ve bağlantı kontrolü
Kötü amaçlı olarak sınıflandırılmış olmasalar bile bazı uygulamaların etkinlikleri yüksek riskli olarak kabul edilebilir. Çoğu durumda, bu etkinliklerin kısıtlanması önerilir. Ana Bilgisayar Tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemimiz (HIPS), uygulamaya atanan “güvenilirlik düzeyine” bağlı olarak uç noktası içindeki etkinlikleri kısıtlar. HIPS, ağ etkinliğini sınırlayan uygulama düzeyindeki Kişisel Güvenlik Duvarı ile birlikte çalışır.

Ağ saldırılarını engelleme
Ağ Saldırısı Engelleyici teknolojisi kurumsal ağınızdaki şüpheli faaliyetleri algılar ve izler. Ayrıca şüpheli bir davranış belirlendiğinde sistemlerinizin nasıl yanıt vereceğini önceden yapılandırmanıza olanak sağlar.

Çok daha üstün bir güvenlik için bulutun gücünü kullanma
Bulut tabanlı Kaspersky Security Network’ün (KSN) bilgisayarlarındaki şüpheli davranışlar ile ilgili veriler almasına izin veren milyonlarca kullanıcı göz önünde bulundurulduğunda, işletmeniz en son kötü amaçlı yazılımlara karşı yüksek düzeyde koruma özelliklerinden yararlanabilir. Bu gerçek zamanlı veri akışı müşterilerin yeni saldırılara karşı hızlı müdahale özelliğinden yararlanmalarını sağlar ve “hatalı pozitif sonuç” olaylarını azaltır.

*Tüm özellikler tüm platformlarda kullanılamayabilir.

Dosya sunucularınızı koruma

Heterojen ortamları koruma
Ödüllü güvenlik uygulamamız, Windows, Linux veya FreeBSD çalıştıran dosya sunucularını korur. Optimize edilmiş tarama süreçleri, sunucularınızın performansının en az şekilde etkilenmesini sağlar. Küme sunucuları korumanın yanı sıra Kaspersky, Microsoft ve Citrix terminal sunucularını da savunur.

Güvenilir koruma sağlama
Dosya sunucularınızdan birinde arıza meydana gelmesi durumunda güvenlik teknolojilerimiz otomatik olarak dosya sunucunuz ile aynı anda yeniden başlatılır.

Yönetilebilirlik özelliklerini artırma
Yönetim ve rapor oluşturma işlemleri için harcamak zorunda kaldığınız her dakika, stratejik açıdan önemli etkinlikler için kullandığınız zaman olabilir. Bu nedenle Kaspersky, dosya sunucularınız, iş istasyonlarınız ve mobil cihazlarınız gibi tüm uç noktalarınızda güvenliği yönetmenizi sağlayan merkezi bir konsol sunar ve ayrıntılı raporları kolayca oluşturmanızı sağlar.

Mobil cihazları koruma

Güçlü mobil güvenlik
Kaspersky, sektördeki en gelişmiş teknolojileri bir araya getirerek en son mobil tehditlere karşı koruma sağlar. Kimlik avı koruması, bilgi veya kimlik ayrıntılarını çalmaya çalışan web sitelerine karşı koruma sağlarken anti-spam istenmeyen çağrı ve mesajların filtrelenmesine imkan tanır. Esnek kontrol araçları, izinsiz uygulamaların başlatılmasını ve tehlikeli web sitelerine erişimi engellemenizi sağlar. Rooting ve jailbreak olayları otomatik olarak algılanır ve cihazlar engellenir.

Kurumsal ve kişisel verileri ayırma
“Uygulama paketleme” teknolojimiz her bir aygıtta özel kapsayıcılar oluşturmanızı sağlar. Kurumsal uygulamalar, kullanıcının kişisel verilerinden tamamen ayrılarak kapsayıcılarda saklanır. Kapsayıcılarda saklanan tüm veriler için şifreleme uygulayarak verilerin kopyalanıp kapsayıcı dışına yapıştırılmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca kapsayıcılarda saklanan uygulamaların başlatılmasına izin verilmesi için ek kullanıcı izni talep edebilirsiniz. Bir çalışan işletmenizden ayrıldığında, uzaktan çalıştırılan Seçmeli Silme işlevi ile cihaz sahibinin verilerine ve ayarlarına dokunmadan kurumsal kapsayıcıyı silebilirsiniz.

Yaygın MDM platformlarını destekleme
Gelişmiş mobil cihaz yönetimi (MDM) özellikleri sayesinde, Microsoft Exchange ActiveSync ve iOS MDM cihazlarına tek bir arabirim aracılığıyla kolaylıkla grup veya bireysel MDM ilkeleri uygulayabilirsiniz. Samsung KNOX desteği ile Samsung cihazlarındaki çeşitli ayarları yönetebilirsiniz.

Kaybolan cihazları kilitleme, silme ve bulma
Uzaktan çalıştırılan güvenlik özellikleri kaybolan cihazlardaki kurumsal verileri korumanıza yardımcı olur. Yöneticiler ve kullanıcılar cihazı kilitleyebilir, kurumsal verileri silebilir ve cihazın yerini tespit edebilir. Hırsızın SIM kartı değiştirmesi durumunda SIM Gözcüsü özelliğimiz yeni telefon numarasını göndererek hırsızlığa karşı koruma özelliklerimizi çalıştırmanızı sağlar. Google Cloud Messaging (GCM) desteği, Android telefonların hırsızlığa karşı koruma komutlarını hızlı şekilde almasını sağlar.

Self Servis Portal
Özel Self-Servis Portalımız sayesinde, kişisel mobil cihazları kolaylıkla kurumsal ağda kullanabilirsiniz. Portal aynı zamanda kullanıcılara temel hırsızlığa karşı koruma özelliklerine erişim olanağı sunar; böylece, kullanıcılar cihazlarının kaybolması durumunda hemen müdahale ederek yöneticilere yük olmadan veri kaybı riskini azaltabilirler.

BT yöneticilerinin üzerindeki yükü hafifletme
Tek bir merkezi konsol, mobil cihazlarınızı ve güvenliklerini yönetmenizi sağlamanın yanı sıra farklı mobil platformlarda tutarlı ilkeler uygulamanızı kolaylaştırır. Ayrıca Web Konsolumuzu kullanarak çevrimiçi olabildiğiniz her yerden mobil cihazlarınızı, bu cihazlarınızın ve diğer uç noktaların güvenliğini yönetebilirsiniz.

*Bazı özellikler desteklenen mobil platformların bazılarında kullanılamaz.

Uygulamaları, cihazları ve internet erişimini kontrol etme

Eksiksiz güvenlik için Dinamik Beyaz Liste
Uygulama Denetimimiz sektördeki en kapsamlı uygulamadır. Kaspersky, güvenlik risklerine karşı uygulamaları denetleyen kendine ait Beyaz Liste Oluşturma Laboratuvarını kurmak için yatırım yapan tek güvenlik tedarikçisidir. Beyaz listeye alınan uygulama veritabanımız 1,3 milyar benzersiz dosyadan oluşmakta ve bu sayıya her gün 1 milyon dosya eklenmektedir. Uygulama Denetimi ve Dinamik Beyaz Liste, beyaz listenizde yer almayan tüm uygulamaları engelleyen Varsayılan Olarak Reddet ilkesini kolaylıkla çalıştırmanızı sağlar. Varsayılan Olarak Reddet ilkenizi uygulamak veya güncellemek istediğinizde, yeni test modumuz ilkeyi bir test ortamında uygulamanızı sağlar. Böylece, ilkeyi “uygulamaya koymadan önce” doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol edebilirsiniz.

İzinsiz cihazların bağlanmasını önler
Cihaz Kontrolü araçları, hangi cihazların kurumsal BT ağınıza erişebileceğini yönetmede kolaylık sağlar. Kontrolleri, saate, coğrafi konuma veya cihaz tipine bağlı olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, granüler yönetim ve ilke ataması için kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Yöneticiler Cihaz Kontrolü kurallarını oluşturma aşamasında maskeler kullanarak birçok cihazın kullanılmak üzere kolayca beyaz listeye alınmasını sağlayabilir.

İnternet erişimini izler ve kontrol eder
Web Kontrolü araçlarımız, internet erişim ilkeleri oluşturmanızı ve internet kullanımını izlemenizi sağlar. Kullanıcılarınızın oyun web siteleri, sosyal ağlar veya kumar siteleri gibi web siteleri veya web sitesi kategorilerindeki etkinliklerini yasaklamak, sınırlandırmak, denetlemek veya bu etkinliklere izin vermek kolaydır. Yönetime ve ilke belirlemeye yardımcı olmak amacıyla coğrafi kontroller ve saat kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirilebilir.

Yönetim görevlerini merkezileştirme

Tüm işlevleri tek bir konsoldan kontrol etmenize olanak sağlar
Kaspersky Endpoint Security for Business | Select, çalıştırdığınız tüm Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojilerini görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlayan tek bir birleşik yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center ile birlikte gelir. Kaspersky Security Center, mobil cihazlarınızın, dizüstü bilgisayarlarınızın, masaüstü bilgisayarlarınızın, dosya sunucularınızın, sanal makinelerinizin ve diğer cihazların güvenliğini kullanışlı “tek pencereli” bir konsol ile yönetmenizi sağlar.

Yüksek düzeyde entegrasyon özelliği
Sıkı şekilde entegre edilen kod, daha yüksek güvenlik, performans ve yönetilebilirlik düzeyi sunan ürünler ortaya çıkarır ve tüm uç nokta teknolojilerimiz şirketimizin kendi ekipleri tarafından geliştirilir. Tüm uç nokta koruma işlevlerimizin aynı kod tabanında saklanması sayesinde uyumsuzluk sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekmez. Bunun yerine, BT ortamınızı korumak için daha fazlasını yapan kusursuz şekilde entegre edilmiş güvenlik teknolojilerinden yararlanabilir ve merkezi yönetim sayesinde zamandan kazanabilirsiniz.

‘Kurumsal verilere, her yerden, istendiği anda ve her cihazdan erişim’, işletmelerin mobil ve uzak kullanıcılarının güvenlik riskleriyle karşılaşmamaları amacıyla klasik kurumsal ortamlarının içinde ve dışında güvenlik sağlaması gerektiği anlamına geliyor. Kaspersky Endpoint Security for Business | Select, güçlü uç nokta kontrolleriyle iş istasyonları ve dosya sunucularına yönelik güçlü güvenlik özelliklerini bir araya getirerek şirket içindeki BT altyapınızı korur ve kurumsal sınırlarınızın dışında koruma sağlayan sıkı mobil güvenlik özellikleri sunar.

En son kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma

Kötü amaçlı yazılım ve saldırılara karşı çok katmanlı savunma uygulayan Kaspersky, işletmenizi bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı korur. Kaspersky; Windows, Mac ve Linux iş istasyonlarına yönelik güvenliğin yanı sıra Windows, Linux ve FreeBSD çalıştıran dosya sunucuları için de güvenlik sağlar.

Mobil cihazları koruma ve yönetme

Yenilikçi mobil güvenlik teknolojileri, geniş bir mobil platform yelpazesine kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avı saldırılarına, spam’lere ve daha birçok tehdide karşı koruma sağlar. Ağınızdaki tüm mobil cihazları görüntülemenizi sağlayan mobil teknolojilerimiz sayesinde iş için kullandığınız kişisel cihazlarınıza veya kuruma ait tüm mobil cihazlara sıkı mobil güvenlik ve yönetim ilkeleri uygulayabilirsiniz. Kaspersky Endpoint Security for Business | Select platformunun entegre bir BT güvenlik çözümü sunması sayesinde, mobil ve diğer uç noktalar için tüm güvenlik işlevlerinizi tek bir merkezi konsol üzerinden yönetebilirsiniz.

Güvenlik ilkeleri uygulama yardımı

Uygulama Denetimi, Cihaz Kontrolü ve Web Kontrolü araçları, uygulamaların çalışmasını yönetmenizi, izinsiz çıkarılabilir cihazların kullanımını engellemenizi ve internet erişim ilkeleri uygulamanızı sağlar. Bu güçlü kontroller uç nokta koruma teknolojilerimizle birlikte çalışarak kurumsal güvenlik ilkelerinin tüm işletmenizde uygulandığından emin olmanıza yardımcı olur.

Güvenlik yönetimini merkezi hale getirir

Kaspersky Endpoint Security for Business | Select, çalıştırdığınız tüm Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojileri üzerinde merkezi kontrol sağlamanıza imkan tanıyan yüksek düzeyde entegre yönetim konsolu Kaspersky Security Center ile birlikte sunulur. Kaspersky, aynı zamanda tüm ağınızda hızla güvenlik uygulamanız için önceden yapılandırılmış bir ilkeler seçeneği sunar.

İhtiyacınız olduğunda daha fazla güvenlik ekleme

Hedeflenen Güvenlik Çözümleri ürün serimiz, daha fazla güvenlik ve yönetim teknolojisi eklemenizi sağlar; örneğin:

 • Kaspersky Security for Storage
 • Kaspersky Security for Mail Server
 • Kaspersky Security for Internet Gateway
 • Kaspersky Security for Virtualization
 • Kaspersky Security for Collaboration
 • Kaspersky Systems Management
Aşağıdaki uygulamaların tümü Kaspersky Endpoint Security for Business | Select kapsamında sunulmaktadır:
 • Kaspersky Endpoint Security for Windows (iş istasyonları için)
 • Kaspersky Endpoint Security for Windows (Dosya Sunucuları için)
 • Kaspersky Endpoint Security for Linux
 • Kaspersky Endpoint Security for Mac
 • Kaspersky Anti-Virus for Linux File Server
 • Kaspersky Anti-Virus for Windows Server Enterprise Edition
 • Kaspersky Security for Mobile
 • Kaspersky Security Center

Yukarıdaki listede uygulamanın adını tıklatarak uygulamaya ilişkin sistem gereksinimleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kaspersky Endpoint Security for Business | Select

Uç nokta koruma, kontroller ve mobil güvenlik

 • İş istasyonları ve dosya sunucuları için ileri düzey güvenlik
 • Çok katmanlı mobil güvenlik ve yönetim
 • Uygulama Denetimi, Cihaz Kontrolü ve Web Kontrolü
 • Tüm işlevler için merkezi yönetim konsolu
Veri Sayfası
Genel Bakış