Kurumsal ve kişisel alanda e-posta kullanımı iletişimin vazgeçilmezleri haline gelmiştir. Bu iletişim yönteminin bu sıklık ile kullanımı çeşitli tehditlere kapı aralamaktadır.

Kurumsal e-posta altyapınıza gönderilen e-posta mesajlarının %60-%70 oranı SPAM olarak adlandırılan mesajlardan oluşmaktadır. SPAM mesajları çeşitli reklam, zararlı içerik ve iş alanında zaman kaybına sebebiyet verebilecek durumlara yol açmaktadır.

SPAM mesajlarının yanı sıra son kullanıcıyı hedef alan PHISING saldırıları da günümüzde   büyük tehdit oluşturmaktadır. Güvenlik bilinci bulunmayan veya dikkat dağınıklığına sahip son kullanıcılar bu saldırılardan etkilenmekte ve kurumsal ağ altyapısı büyük zararlara uğramaktadır.

Bu türdeki e-posta mesajlarının son kullanıcıya ulaşmadan engellenmesi, içeriğinin temizlenmesi ve izlenmesi e-posta güvenliği anlamında başlıca kontroller arasında yer almaktadır.

Güney Bilişim; istenmeyen e-posta mesajlarının engellenmesi ve güvenliğinin sağlanması aşamasında %99 oranında başarı elde etmiş üreticiler ile çeşitli güvenlik önlemleri sunmaktadır.

Ürünler: Kaspersky Mail Gateway / Libra Esva Virtual Appliance (Sandbox Solution )