Kaspersky Mobil Cihaz Yönetimi

Kaspersky Mobil Cihaz Yönetimi, mobil cihazların siber güvenliğini sağlarken kurumlara ait verilerin özenle korunmasını ve denetlenmesini de sağlar. Kaspersky Security for Mobile, ileri düzeyde, proaktif ve bulut destekli teknolojiler tarafından çok katmanlı gerçek bir koruma ile mobil cihaz güvenliği hizmeti sunar.

Demo Talep
Ürün Hakkında Bilgiler

 • Bulut destekli tehtid istihbaratı ve makine öğreniminin birleşmesi ile zararlı siber aksiyonlara ve gelişmiş mobil sadırılara karşı mobil cihaz koruması sağlar. Planlı taramalar ve otomatik güncellemeler koruma seviyesini artırır.
 • Güçlü kimlik avı koruma teknolojisi ile veriler kimlik avı saldırılarına karşı korunur.
 • Korunaklı web filtreleme özelliği ile kötü amaçlı web sitelerinin çeşitli erişimlerini engeller. Safe Browser devamlı güncellenen itibar analizi sayesinde güvenli mobil gezinme olanağı verir.
 • Mobil cihaz güvenliği tümüyle  EMM konsolu  (VMware AirWatch, MobileIron, IBM MaaS360 ve SOTI MobiControl) üstünden uygulanır ve yönetilir.
 • Mobil cihazlardaki kurumsal kişisel veriler,  Kaspersky Mobil Cihaz Yönetimi GDPR uyumluluğu ile mobil tehtidlerden korunur.
 • Önde gelen tüm cihaz yönetim platformlarıyla entegre olabilir. Android, iOS ve Windows Phone cihazlarının kolay bir şekilde kullanılıp yönetilebilmesi için kablosuz (OTA) dağıtım ve kontrol imkanı sunar.
 • Konteynerizasyon ve seçmeli silme olanakları aynı cihazda işletme verileri ve kişisel verilerin ayrılmasına olanak sağlayarak BYOD girişimlerini destekler. Şifreleme özelliğine ve kötü amaçlı siber girişimlere karşı koruma teknolojisiyle kullanılmakta olan Kaspersky Security for Mobile, cihazı cihazı ve verileri yatılarak korumaya çalışan kolay bir çözüm değildir. Proaktif bir mobil koruma çözümüdür. 
 • Kaspersky Security Network — KSN  ile entegrasyon halinde olan uygulama kontrolü, tanınmayan izni bulunmayan yazılımların kullanılmasını engeller ve yalnızca onaylı yazılımların kullanımı sağlar.
 • Uygulama etkin olmama kontrolü, belirli bir süre kullanılmayan uygulama için yeniden oturum açma durumu söz konusu olur. Böylece cihaz kaybolduğunda veya farklı ellere geçtiğinde uygulama açık olsa dahi verilerin güvenliğini sağlar.
 • Rooting veya jailbreak işlemlerini otomatik algılama ve raporlama, konteynerlere erişimi otomatik engelleme, seçmeli silme veya tüm cihazı silme özellikleriyle takip edilebilir.
 • Konteynerizasyon, konteynerde saklanan işletme verilerinin paketlenerek birbirlerinden ayrılması sağlanır. Şifreleme gibi ek tedbirler uygulanabilir.  Seçmeli silme işlevi ile işletmeyle ilişiği kesilen çalışanların kişisel verileri dokunmadan silinebilir.
 • Silme, cihazı kilitleme, konum belirleme, SIM izleme, “gizli fotoğraf çekme” ve “alarm” cihazı algılama gibi uzaktan Hırsızlığa Karşı Koruma özellikleri, cihazın kaybolduğu ya da çalındığı durumlarda etkinleştirilebilir. Hırsızlığa karşı koruma komutları, duruma bağlı olarak oldukça esnek bir şekilde uygulanabilir. Örneğin, Google Cloud Messaging (GCM) entegrasyonu komutların anında iletilmesini sağlar, yanıt sürelerini kısaltır ve güvenliğe katkıda bulunur. Ayrıca komutların SelfService Portal ile gönderilmesi yöneticilerin eyleme geçmesi zorunluluğunu ortadan kaldırır.
 • Microsoft® Exchange ActiveSync, Apple MDM ve Samsung KNOX 2.0 desteği, geniş bir ilke kapsamını birleşik bir arabirimle ve platformdan bağımsız olarak etkinleştirir. Örn. şifreleme ve parola uygulama veya kamera kullanımı kontrol etme, bireysel kullanıcılar ya da gruplara ilkeler uygulama, APN/VPN ayarlarını yönetme vb.
 • Rutin güvenlik yönetiminin çalışanlara dağıtılması, onaylı cihazların otomatik kaydedilmesini sağlar. Yeni cihaz etkinleştirme sürecinde tüm gerekli sertifikalar, yönetici müdahalesine gerek olmadan portal üzerinden otomatik olarak gönderilebilir. Cihazın kaybolması durumunda, çalışan tüm mevcut Hırsızlığa Karşı Koruma eylemlerini Portal yoluyla uygulayabilir.
 • Merkezi yönetim vasıtasıyla BT güvenliğinin tek bir konsoldan tüm mobil cihazları ve uç noktaları yönetebilmesine imkan verir. Web konsolu, yöneticilerin cihazların uzaktan kontrolünü ve yönetimini sağlayabilmesine yardımcı olur.