Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısı, siber suçluların cephaneliğindeki en popüler silahlardan biridir. Web siteleri veya veri tabanları gibi bilişim sistemlerine sıradan kullanıcıların normal şekilde erişmesini imkansız hale getirmeyi amaçlar. DDoS saldırılarını başlatmanın arkasında, siber holiganlıktan kirli rekabet uygulamalarına ve hatta gaspa kadar farklı amaçlar olabilir.

Modern DDoS endüstrisi, çok katmanlı bir yapıdır. Saldırıları nanse eden kişiler, kaynaklarını sunan botnet yaratıcıları, saldırıları organize eden ve müşterilerle konuşan aracıları ve sunulan tüm hizmetler için ödemeleri ayarlayan kişileri içerir. Belirli bir sunucu, bir ağ aygıtı veya artık kullanılmayan bir adres gibi İnternette mevcut olan kurban alt ağındaki tüm ağ düğümleri hedef olabilir.

Kaspersky DDoS Koruması, veri temizleme merkezlerinin dağıtılmış bir altyapısını kullanarak tüm DDoS saldırısı türlerine karşı koruma sağlayan bir çözümdür. Bu çözüm, sağlayıcı tarafında tra k ltrelemesi, müşterinin altyapısının yanında tra ği analiz etmek üzere uzaktan kontrol edilen bir aletin kurulumu ve esnek ltrelere sahip, uzman temizlik merkezlerinin kullanımını içeren farklı yöntemleri birleştirir. Ayrıca, çözümün çalışması sürekli olarak Kaspersky Lab uzmanları tarafından izlenir, böylece herhangi bir saldırının başlangıcı mümkün olan en kısa sürede algılanabilir ve ltreler gerekli şekilde değiştirilebilir.

Ürünler: Kaspersky DDOS Protection